דבר מנהלת ביה"ס

פרחים כותרת

"יהי רצון שהישן יתחדש והחדש יתקדש …" (הרב קוק)

הורים ותלמידים יקרים,

שנת תשע"ט יצאה לדרך ..

בית הספר מונה 390 תלמידים הלומדים ב 15 כיתות  ו 40 אנשי צוות ומנהלה.

צוות בית הספר מברך את תלמידי כיתה א' שהצטרפו למשפחת "יזרעאליה" – ברכת הצלחה שלוחה לכם, הנכם מצטרפים למסגרת לימודית, ערכית, חדשנית, משפחתית  ואוהבת. מאחלת לכם שתהייה זו שנה של למידה משמעותית, שנה של הצלחות והנאה בדרך החדשה אליה יצאתם

לכם תלמידיי היקרים, אני מאחלת שתהיה זו שנה חווייתית ומשמעותית, שנה המאפשרת לכל אחד ואחת מכם לזהות את נקודות החוזק ולצמוח מהן.

ולתלמידינו החדשים שהצטרפו אלינו, שתהיה זו שנה של הצלחה חברתית ולימודית. מי ייתן וכולכם תזכו להגשים את חלומותיכם ולבטא את יכולותיכם במגוון דרכים.                                                                                              לכולכם אני מאחלת –  לחלום , לדמיין, להמציא, להציע ! בבית הספר יש מורים ומורות שעמלו ועמלים למענכם. אל תוותרו על ההזדמנות ללמוד בכל רגע. הרצון הוא המפתח להצלחה!

ברצוני לברך, להודות ולהביע הערכתי הרבה לצוות בית הספר שעבד במלוא המרץ ונערך לפתיחת שנה"ל .         צוות העמל בכל עת להיערך, לבחון, ליצור תכניות לימוד חדשניות, מגוונות, מרתקות ומאתגרות עבור התלמידים. צוות בית הספר הינו צוות מקצועי, מסור, קשוב לצורכי תלמידיו, חדור מוטיבציה לקדמם להישגים לימודיים-חברתיים- ערכיים אישיים כל אחד באשר הוא.

"למידה משמעותית" – למידה מתוך עניין ומשמעות, חתירה למצוינות תוך קידום ההישגים הלימודיים וטיפוח המצוינות של כל תלמיד ותלמיד – תיעול משאבי בית הספר לטובת קידום הלומדים (פרטניות, הכלה, רוחב, אמירים, העשרה ועוד).

הנושא המרכזי השנתי יעמוד בסימן "אחדות ישראל" – "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות".  נמשיך לעסוק גם השנה באירועים משמעותיים בציר הזמן של מדינתנו. במהלך השנה נחתור ללמידה אינטגרטיבית, מגוונת השוזרת למידה והתנסות מעולמות תוכן שונים תוך הישענות על מקורות מידע אותנטיים והתייחסות להיבטים שונים של מדינת ישראל. 

• צוות בית הספר ממשיך בפיתוח מקצועי אישי ומוסדי בהתאם לצורכי המערכת ויעדיה –אנו מאמינים, כי הפיתוח המקצועי של צוות בית הספר ומיצוב אנשיו, כמומחים בתחומם, השבחת והגמשת תהליכי ההוראה שלו, הינם גורמים משמעותיים המשפיעים על ההישגים הלימודים של תלמידנו ותורמים  ללמידה משמעותית.

 • הטמעת אקלים חינוכי מיטבי –מעגלי שיח שונים, תוכניות העשרה חברתיות-ערכיות, חיזוק הקשר והמעורבות של ההורים בבית הספר, תוכנית מוגנות, חוסן ועוד.

• פיתוח בוגר בעל מיומנויות למידה לתפקוד מיטבי בתרבות הטכנולוגית – צוות בית הספר יחשוף בפני הלומדים את הכלים להתמודדות מול המידע הרב הנפרש בפניהם במאה 21.

אתר בית הספר פעיל ומתעדכן, פורומים הכיתות, העברת מסרים להורים בדואר אלקטרוני ועוד – כל אלה מטרתם לחזק את הקשר בין צוות בית הספר , התלמידים וההורים.

השנה נמשיך להעמיק  בפיתוח הייחודיות – "למידה דיפרנציאלית ובחירה אישית" – "העצמה בבחירה – לומדים לבחור ובוחרים ללמוד". השנה הבחירה תבוא לידי ביטוי בכל השיעורים ותהווה בסיס לעשייה השונה בבית הספר. 

בית הספר פותח שעריו לקהילת ההורים ומזמין אתכם להמשיך וליטול חלק בפעילויות ובאירועי בית הספר ולהיות שותפים  בתהליכים השונים.  אנו מאמינים כי  הנהגה הורית פעילה, מעורבת, יוזמת ושותפה מחזקת את תחושת השייכות והמחויבות של תלמידנו ומסייעת רבות בקידום הישגיהם הלימודיים.

אנו רואים את תלמידינו במרכז עשייתו החינוכית של בית הספר ונפעל ככל שנוכל על מנת לקדם כל אחד ואחת מהתלמידים על פי יכולתו ושאיפתו.

ביה"ס משמש מרחב ללמידה, רכישת מיומנויות למידה עצמאיות, סקרנות, חקרנות והשגת יעדים והישגים לימודיים, אך מעבר לכל בי הספר משמש מקור לצמיחה אישית וחברתית, מסוגלות עצמית ומהווה מקור לתמיכה רגשית. 

נמשיך לקדם את תלמידנו ולהעניק את המירב והמיטב לכל באי הקהילה הבית ספרית. 

שנה טובה ומוצלחת, שנת בריאות והגשמה !

איריס כהן

מנהלת בית הספר

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות